Kurumsal

BASINDA BİZ

Antalya’nın Markaları Dergisi

12,6 MW Kurulu kapasiteye sahip Antek Enerji, yıllık 16 milyon kWh güneş enerjisinden elektrik elde ediyor. 2012 yılında faaliyetine başlayan Antek Enerji, ilk projesini Burdur – Bucak ilçesinin Keçili bölgesinde gerçekleştirdi. Toplamda 12,6 MW gücünde elektrik üreterek, bu elektriği lisanssız dağıtım anlaşması ile elektrik kurumlarına aktarmakta olan Antek Enerji, bu üretim gücünde GES projesi ile Türkiyede 8’inci sırada yer alıyor.

Yatırımlar Dergisi

Antek Enerji Ticaret Sanayi AŞ, Burdur’daki 12,6 MW’lik güneş enerji santrali yatırımını, 30 MW’lik ilave yatırımla toplam 40 MW’ye yükseltmeyi hedefliyor. Uygun arazisi hazır olan şirket uzun vadede 10 MW’lik de elektrik depolama yatırımı planlıyor.
Antek Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Çalışkan, Türkiye’nin yıllık 2700 saati aşkın güneşlenme süresiyle oldukça yüksek güneş enerjisi potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Artı Haber

Temiz ve İnsan Odaklı Doğal Enerji – Antek Enerji Gazete Reklamı

Bucak Belediye Oğuzhanspor

Sponsorluğunu üstlenmiş olduğumuz Bucak Belediye Oğuzhanspor futbol takımı Bucak ilimizi en iyi şekilde temsil etmekte ve lig’de önemli başarılara imza atmaktadır.